Banyo Temizliği Püf Noktaları


Banyo temizliği mikropların en çok barındığı alan banyo olduğu için en dikkat edilmesi gereken alandır. Her gün süpürme işlemi yapamayız ama tuvalet temizliği yaparız . Her şeyden önce banyo ve mutfak temizliğine önem gösteririz. Banyo temizliği püf noktaları benim için çok önemli bunun nedeni ise ; zamanım kısıtlı ve bir evlat sahibiyim. Ne kadar az zamanda bir o kadar iyi temizlik ile sonuçlanırsa diğer işlerimize zaman ayırabiliriz.

Banyo Temizliği Püf Noktaları

Banyoları parıltılı bir küvete dönüştürmeyi vaat eden bol miktarda temizlik ürünü mevcut olsa da, evinizin etrafında bulacağınız malzemelerden yapılmış ev yapımı temizleyiciler kullanarak banyo kiri ile mücadele edebilirsiniz. Banyo temizliği püf noktalarında bir numara olan sirke ile yağlı sabun pisliği ve kirecin yanı sıra su birikintilerinden ve kireçten kaynaklanan birikintilerden kurtulmak için mükemmeldir.

Ev yapımı bir temizlik solüsyonu oluşturmak için, sirkenin eşit kısımlarını suyla seyreltin ve yüzeylere püskürtmek için plastik bir sprey şişesi kullanın ve kireci temizleyin. Malt sirkesi aşırı bir sirke kokusuna sahip olma eğilimindedir (ve kimse banyolarının bir balık ve talaş dükkanı gibi kokmasını istemez), bunun yerine beyaz sirkeyi kullanın.

Sodalı bikarbonat, giderleri tıkanacak ve muslukların etrafında biriken kötü kokuların ve sabun artıklarından kurtulmasına yardımcı olacak ucuz bir mucize işçisidir. Ev yapımı temizlik ürünlerini kullanmak, satın alınan temizlik ürünlerinde bulunan sert kimyasalları kullanmak için daha ucuz ve daha çevre dostu bir alternatiftir. Ayrıca, küvetin yüzeyine zarar verebilecek aşındırıcı bir temizleyici kullanma riskini de almamış olursunuz.

banyoda organik ürünler ile temizlik

Banyoyu Köpüklü Bırakmayın

Küvetin ışıldayan ve en iyi durumda olmasını sağlamanın en iyi yollarından biri, her kullanımdan sonra onu yıkamaktır. Bu basit işlemin yapılması bir dakikadan az sürer ve artık sabun ve diğer banyo ürünlerini yüzeyde döküntü bırakarak temizler.

Banyoyu sünger, yumuşak bir bez ve hızlı bir sirke veya başka bir temizlik ürünü ile silmek, sabunlu kalıntıları yıkacak ve banyoların donuk ve yorgun görünmesini engelleyecek mineral birikintilerinin oluşmasını önleyecektir.

Her kullanımdan sonra banyoya hızlıca silme, kirli küvet halkalarının banyo etrafında oluşmasını önler. Bu koyu halkalar, tipik olarak yağlı banyo ürünleri kullanıldıktan sonra bırakılırlar ve çok uzun süre bırakılırlarsa temizlenmek için özellikle inatçı olabilirler. Sıcak su ve yumuşak temizleyici veya sirke spreyi ile hızlı bir durulama, yağlı kalıntıları yıkayacaktır.

Banyo Camı Açık Olmalı

Nemli yüzeylere sahip buharlı bir oda, küf ve küflerin büyümesi için mükemmel bir ortamdır. Havalandırmanın odadan çıkan buharı uzaklaştırması ve temiz havanın dolaşımını sağlaması önemlidir. Banyonuzda bir pencere yoksa, odanızdan buhar çıkarmak için havalandırma fanına yatırım yapmaya değer.

Siyah küf ve küf banyoların bir anda yorgun ve kirli görünmesini sağlayabilir – dahası, sağlığınıza zarar verici bir şey olabilir. Eğer küf ve küf oluşuyorsa, onu hemen çözmek iyi bir fikirdir. Kalıp, tipik olarak, bu gözenekli malzemeler oldukça hassas olduğundan, harç içinde ve teknenin etrafındaki conta da büyüyecektir.

Küf ve küfü temizlemenin en kolay yolu ağartıcı kullanmak ve rengarenk alanları diş fırçasıyla fırçalamaktır. Alternatif olarak, soda ve su bikarbonat kullanarak bir macun yapabilirsiniz ve fırçalamadan önce etkilenen bölgelerde 15 dakika bekletin.

Gider Borularını Temizleyin

Küvetin görünümünü etkilemese de, gider boruları düzenli bir şekilde temizlemeniz, suyun çabuk ve kolay bir şekilde akmasını sağlar – kirecin ve saçın tahliyenin tıkanmasını önler. Basitçe bir bardak bikarbonat bardağın yarısını çukurdan aşağıya doğru akıtın ve ardından eşit miktarda beyaz sirke dökün. Bu, yağlı banyo ürünleri, kir ve saçın neden olduğu tıkanıklıkları yırtıp çıkardığı için tapa içinde köpük olur. Daha sonra kaynayan su ile durulayın.

banyo temizliği

Musluklarınızı parlak ve yeni görünmesini Sağlayın

Yeni banyonuzu takarken başparmak kuralı, kaliteye yatırım yapmaktır ve aynı şekilde musluklarınız ve pirinç eşyalarınız için de geçerlidir. Kaliteli musluklar uzun ömürlü ve uzun yıllar kullanımlara dayanacak şekilde üretilmiştir, ancak bazı düzenli temizlikler krom kaplamalarının yıllar boyunca ışıldamasını sağlayacaktır.

Muslukların yeni kadar iyi görünmesini sağlamak için sert kimyasallara ihtiyacınız yoktur; kireci uzak tutmak için sadece küçük bir dirsek yağı yeterlidir. Sirke benzer şekilde, limon suyunun asitliği, kirecin çözülmesi ve su birikintilerinden arındırılmasının yanı sıra kromun parlak bir parlaklık vermesi için mükemmeldir!

banyoyu kimyasal olmadan temizleme

Her kullanımdan sonra küveti silip, sabunlu bir kalıntıyı durulayıp birkaç dakika geçirdiyseniz, banyonuzu temizlemeniz gerekmez. Düzenli temizlik, kir ve küflerin problem olmayacağını ve yeni küvetin yeni kadar iyi görünmesini engeller!

Sonuç;banyo temizliği yapmak düşünüldüğü kadar zor değildir yeter ki işin püf noktalarını bilin. Banyo temizliği püf noktaları yazımızın sonuna geldik konu altında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için değerlidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git