Banyo Paspaslarını Boyama


Kumaş boyaları çok önceden de vardı hatta bir çok geri dönüşüm projesinde yer alan ürün grubu da vardı fakat ; içerilerindeki maddeler değişti daha sağlıklı daha kaliteli madde ile yapıldı ve yapıldıkça da biz daha fazla tüketir olduk. Tüketim olarak çok fazla sayıda bu işlevi yapan bir ülke olunca geri dönüşüm projelerine daha çok değer verildi ve bu geri dönüşüm projelerinden biri de banyo paspaslarını boyayarak daha fazla kullanılır hale getirme işlemi oldu.

Paspas Yenileme

Paspas yenilemek için eğer örgü ise söküp yeniden ören hamarat hanım arkadaşlarım var fakat benim gibi örgü bilmeyen  ya da paspasları örgü olmayanlar ise yenileme işlemini boyayarak yapabilir. Yeni çıkan su bazlı boyalar  ile yalnızca elbise değil tül, perde,minder kılıfı her şey boyayabilirsiniz yeter ki talimatları iyice okuyup ondan sonra işleme başlayın.

Paspas boyama

Paspas boyama işlemi için gerekli malzemeler , akrilik ya da su bazlı boya bu işlem için yeterli. geri dönüşüm projelerini hevesle takip edenlerden biri iseniz elbet elinizde boya vardır ve paspasın duracağı alan ile de uyum sağlıyorsa siz de bu işlemi yapabilirsiniz. İşlemi yapan kişinin anlatımı şöyle ; plastik şişeye boyadan biraz koydum makinenin içine paspasları koyup şişeyi de dik vaziyette koyup makinemi 30 derecede çalıştırdım. Bu işlem sonrası makinenizi bir kez boş çalıştırmanız da fayda var bir şey olmasa da önlem amaçlı . Ve bu banyo paspasları iki aydır kullanılıyor iki kez de elde yıkanmasına rağmen hala aynı renkteler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git