Banyo Dolapları Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Banyo dolapları banyoyu güzelleştiren fayanstan sonra gelen en güzel şey bence. Banyomuzu renklendirip eşyaların ortadan kalkmasını sağlamak bir yana bir de eşyaları daha kolay bulmamızı sağlar ve günün bir saatini banyoda geçirirken saç kurulama ,diş fırçalama gibi işlemlerde bize kolaylık sağlar. Banyo dolabı seçerken dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır bunların en başında geleni suya dayanıklı olmasıdır.

Suya dayanıklı olmayan banyo dolapları daha uygun fiyata satılır fakat ; maddi durumdan kar yapacağım derken daha fazla zarara uğrarsınız. Şişen banyo dolabı bir yandan da kötü koku yaymaya başlar zamanla. Kötü kokularla birlikte nemden mikrop ve bakteriler çoğalırlar.

Banyo dolabı seçerken dikkat edilmesi gerekenler de suya dayanıklı olması haricinde leke tutan bir madde olmamasına dikkat edin . Örneğin ; ağız bakım suyunu banyo dolabının aynalı kısmına koymuştum ve diğer gün baktığımda biraz damlayıp leke yapmıştı neyse ki iyi madde kullanıldığından cif ile silince hemen çıktı.

Bazı banyo dolapları ayaksız direk duvara monte oluyor ben bu çeşit olanları daha hoş buluyorum çünkü ayak kısımları genelde kötü görüntü oluyor sürekli yıkandığından ya da silindiğinden dolayı.

Banyo dolabımı beyaz rengini çok sevdiğim için beyaz seçtim fakat sonra pişman oldum çünkü en çok çamaşır suyu ile silinen yer banyo olduğu için dolabı da çok fazla siliyorum bu yüzden de sararma yapıyor.

Eğer sizin de fikir ya da sorularınız varsa bana yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Banyo Dolapları Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. paspas dedi ki:

    banyo dolabı almakta çok kararsız kaldım. banyo dolap modelleri 2018 yılında çok güzel modeller gelir diye şimdiki yani banyo dolap modelleri 2017 yılı modellerini almaktan çekiniyorum sizce ne yapmalıyım?

Sayfa başına git