Bantla Duvara Şekil Verme


Evimizin dekoru bizim için çok önemlidir çünkü ; biz hanımlar en çok evde vakit geçirdiğimiz için eve girdiğimiz an itibari ile bir değişiklik olduğunda çok mutlu oluruz. Alınan küçük bir eşya dahi olsa bu bizi mutlu etmeye yeter. Yaz ayları yaklaşmasıyla evde duvar boyama gibi işlemler yapardık önceden şimdi ise yaz kış farketmeden hatta ve hatta en çok kış aylarında boyama yapıyoruz nedeni ise boyaların kokusuz olması ve kış aylarında daha çok evde vakit geçirmemiz . Duvarı renklendirmek için ne yapmalıyım sorusunu çok duyuyorum işte size bir çalışma sunuyorum !

Bant ile duvara şekil verme yani duvarı bant ile boyama işlemi için gerekli malzemeler ; maskeleme bandı (kağıt bant ) boya ve fırça. Daha önce aşağıdaki görselde bulunan duvarda duvar kağıdı vardı ve evinde değişiklik isteyen hamarat arkadaşımız öncelikle işe duvar kağıdını çıkartmakla başladı ve daha sonra boyama işlemine geçmeye karar verdi.

Öncelikle duvarınızı alt katman olarak bir renge boyamalısınız ve bu görseldeki alt katman renk beyaz . Beyaza boyanan duvar iyice kuruduktan sonra ikinci işlem olan bantlama işi için hesaplamalar yapıyoruz. Bantları eşit bir şekilde yaparsanız işleminiz çok daha güzel olur bu yüzden de iyi hesaplama yapıp aralıkları aynı tutarak ve çapraz olarak bantlama işlemi yapıyoruz. Duvarı tamamen bantla kapladıktan sonra boyama işlemine geçiyoruz.

Boyama için renk size kalmış hamarat arkadaşımız boya az gerektiği için küçük kutulardaki yağlı boyalardan almış ve gayette güzel olmuş.

Boyayı yapan arkadaşımız daha önce hiç boyacılık işlemi ile uğraşmamasına rağmen harika bir işlem çıkarmış ortaya. Tebrik ederiz. Soru ya da görüşleriniz için bize yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git