Balkon Yenileme Çalışması


Balkon Yenileme Çalışması

Balkon yaz mevsimi için en sevilen mekanıdır evimizde eğer balkonunuz kapalı ise süslemeler,dekorlar yapabilirsiniz. Kapalı balkona sahip olanlar genellikle alçıdan ya da köpükten taş desenli duvar yapmayı tercih ediyorlar ki bende kendi duvarıma alçıdan taş desen yaptım ve boyamasıyla 40 tl tuttu maliyeti.

Eğer siz de balkonunuzu yenilemek istiyorsanız aşağıda bulunan görsellerden kendinize örnek alabilirsiniz. Öncelikle duvarınıza alçı deseni yapacaksanız alçıyı önceden alıp karıştırın tabi önceden duvarınıza taş desen verecekseniz ölçü alıp taş desenleri çizip sonrasında ince kağıt bant ile yapıştırınız duvara. Bantların  üzerine de gelecek şekilde duvarı alçıyla kaplayın ve kurumasını bekleyin . Kuruduktan sonra kağıt bantları çıkarınca taş desen oluştuğunu fark edeceksiniz.

Duvarınıza desen yaptıktan sonra boyama işlemine geçmelisiniz. Boyama işlemi bitip iyice kuruduktan sonra eğer dolap ya da masa sandalye gibi eşyalar var ise duvar rengine uygun bir renk seçip onları boyayın ve kurumasını bekleyin. Balkondaki boyanmasını istediğiniz her nesneyi boyadıktan sonra dekor işlemine geçebilirsiniz.

Dekor olarak her tür eşya kullanabilirsiniz örneğin ; konserve kutularını boyayıp saksı yapabilirsiniz. Duvarınıza dekor olarak taş tablo yapabilirsiniz. Küçük kasalardan duvar rafı yapabilirsiniz.

Etiketler:

Balkon Yenileme Çalışması Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. ceyda uyanık dedi ki:

    Bukadar uğraşmaktan ise hazır desenli stronpiyerler var uygulaması çok kolay istediğimiz renge boyadağımız da harika gözükebilir.. tabiki el emeğinin de değeri var ama kolayınıda yazmış olalım..

  2. balkon süsleme dedi ki:

    balkon duvarı süsleme ile ilgili aramalar, balkon tasarım fikirleri, balkon süsleme malzemeleri, balkon süsleri satın al, güzel balkon dekorasyonu önerileri, küçük balkon dekorasyonu nasıl yapılır, balkon dekorasyonu yaparken önerilenler, koçtaş balkon süsleri, balkon düzenlemesi

Sayfa başına git