balkon dekorasyon fikirleri


Bahar gelince balkon mevsimi açıldı ve bu yıl balkon dekorasyonunu nasıl yapacağınıza karar vermediyseniz sayfamda bulunan fikirlere göz atarak değerlendirme yapabilirsiniz. Balkon dekorasyonu için öncelikle kapalı ya da açık olması durumuna değinmeliyiz. Kapalı balkonlara rahatlıklıkla dekor ürünler yerleştirebilirsiniz. Açık balkon ise daha çok çiçek açınır kapanır masa gibi ihtiyaç duyulan şeylere yönelmelisiniz. (toz almak zor olabilir)

kapalı balkon dekorasyonu

Kapalı balkonlar için paletlerden köşe koltuk sehpa gibi mobilyalar yapıp döşeyebilirsiniz. Balkon küçük ise minik bir masa duvarlara tahta kasalardan raflar yapıp süsleyebilirsiniz. Bu yıl balkonuma atık tahta parçalarından çerçeve yapıp içerisine tülbentten perde şekli vermeyi düşünüyorum. Böylelikle pencere şekli alıp b,r duvarımı dekore etmiş olacağım. Taş desen modası geçecek gibi durmuyor. Alçı , strafor ya da boya ile taş desen görünümü verebilirsiniz.

Geçen yıl balkonuma alçı ile taş desen görünümü verdi ve hiç bir sorun yaşamadım. Dolu yağmasına rağmen (balkonum açık) hiç bir şekilde bozulmadı. Duvarı gri rengine taş desen kısımları gül kurusuna boyadım ve bu yıl da üzerine dediğim gibi pencere görünümü yapacağım.

küçük balkon dekorasyonu nasıl yapılır

Küçük balkonlar için duvarları dekora etmenizi öneriyorum. Ayna, raflar çok şık duruyor. Paletlerden de raf yapabilirsiniz , çilek kasalarından da…

Aşağıda bulunan görsellerden örnek alabilirsiniz. Salça yapacağınız zaman kasaları atmayıp boyarsanız duvarlarınızı renklendirmek için raf almak için para ödemeniz gerekmez.

Balkon nereye bağlı olursa olsun farklı renge boyanınca daha güzel oluyor. Fayanslar eskiyse boyayıp stencil desen yapabilirsiniz. Balkonumda bu yıl cam ile kapama, fayans boyama gibi dekor işlemlerini yapmayı planlıyorum. Sizlerin de elbet düşündüğü dekor fikirler vardır, bizimle paylaşırsanız çok mutlu oluruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git