Ayakkabı Kutusundan Ne Yapılabilir


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Bayan olarak en sevdiğim alışveriş ayakkabı almak. Ayakkabı alınca da kullanmadıklarımı birilerine verip dolapta yer açmak zorunda kalabiliyorum böylece ayakkabı kutuları da boş da kalabiliyor. Boşta kalan ayakkabı kutularını ne şekilde değerlendirebilirim ve en iyi nasıl olur sorularına yanıt bulabilmek için biraz araştırma yaptım. Bulduğum sonuçları da sizlerle paylaşmak istedim.

Ayakkabı Kutusundan Kutu Yapımı

Başlığı kutu yapımı olarak attım nedeni ise bu kutu çok amaçlı kullanılabilir olduğundan en iyi başlık bu şekilde oldu bence. Ayakkabı kutusundan kutu yapıp bu kutuyu tesbihlik,takı kutusu,makyaj kutusu daha bir çok şey için kullanabilirsiniz. Kutu ismi biraz nesnel kalıyor oysa ki görsellere bakınca bu kutunun çok öznel ve süslü olduğunu fark edeceksiniz. Ayakkabı kutunuzu kumaş ile kaplayıp süsledikten sonra dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Ayakkabı Kutusundan Langırt Yapımı

Ayakkabı kutusundan langırt yapmak için dört adet çubuk ve mandallar gerekli. Ayakkabı kutusunu kenarlarından dörder adet delip bu deliklere sopaları geçirin ardından mandalları çubuklara takıp oyuncular yapın. Daha sonra oyun keyfi ile kendinizi ödüllendirebilirsiniz.

Ayakkabı Kutusundan Duvar Süsü Yapımı

Ayakkabı kutusunu dilerseniz duvarınızı süslemek için kullanabilirsiniz. Bunun için ise kutuyu belirli ölçülerde kesip dört beş parça yaptıktan sonra başlarına ip geçirip duvara asabilirsiniz. Süslemesini folyo ile kaplayarak,el işi kağıdı kullanarak ya da halat ip yapıştırarak yapabilirsiniz. Elinizdeki malzemeler ile dilediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git