Ayakkabı İçi Nasıl Temizlenir ?


Bu konu da ayakkabı nasıl temizlenir, kokan spor ayakkabı nasıl temizlenir, beyaz spor ayakkabı nasıl temizlenir konularına değineceğiz. Ayakkabının dış görünümüne çok önem veririz bizim için parlak ve tertemiz olmalı fakat ; iç temizliği daha önemlidir. Bakteri yuvası haline gelmeden temizlik şart. Ayakkabı içi nasıl temizlenir sorusu alt komşumun sürekli kokan ayakkabılarından esinlenerek geldi aklıma 🙂 Sadece kendiniz değil başkaları da bu durumdan rahatsız olabilir ve bu kötü bir durum.

Kokan spor ayakkabı nasıl temizlenir?

Spor ayakkabı içerisi çok çabuk kokabilir. Yoğun tempo koşmak ve ter sonrası ayaklar terler ve ayakkabı da kokar. Bunun için ayakkabı spreyi kullanmanızı tavsiye ederim. Diğer kokular da olabilir sonuçta diye düşünen arkadaşlarımın çoğu kullanınca gerçekle karşılaştılar kokuyu sıktıktan sonra terleyen ayak ile o koku birleşince sonuç daha berbat oluyor. Tabi önce temizlik yapıp sonra koku faslına geçilmeli. Temizlik için ise ; leke çıkarıcı sıkıp nemli bezle silmek, taban kısmını çıkarıp elde yıkamak hatta ben spor ayakkabılarımı genellikle makinede yıkıyorum ve tavsiye de ediyorum pırıl pırıl oluyorlar. Çok fazla sıklıkla yapılmadan seneden seneye yazdan yaza ayakkabı temizliğini makinede yapabilirsiniz.

Makinede ayakkabı yıkamak için ; öncelikle ayakkabıları bir nesneye sarmalısınız  örneğin ; yer silme bezlerine (bu şekilde bezler de temizlenir ) sarıp yıkarsanız ayakkabı deforme olmaz. Sarmadan yıkama yapacaksanız ki tavsiye etmiyorum o zaman da sıktırma yapmalısınız. Tüm bu gibi bilgileri paspas sitemizde bulabilirsiniz.

Beyaz spor ayakkabı nasıl temizlenir?

Beyaz spor ayakkabı temizliği için öncelikle leke çıkarıcı sıkıp bekletin ardından makineye atın, makineye bulaşık makinesi tablet atarsanız sonuç daha da iyi olacaktır. Ayakkabı da soyulma çizilme gibi deformeler varsa boya yaparak yenilemek mümkün.

Ayakkabı boyama işlemi için buraya tıklamanız yeterli.

Makine için de kısa program ve 30 derece ısı yeterli. Kokan ayakkabı temizliği oldukça önemlidir. Bu temizlik sayesinde daha kaliteli bir görünüşe sahip olacaksınız. Bu hem bedensel temizliğe hemde ruhsal temizliğe katkı sağlayacaktır. Kokan spor ayakkabı oldukça kötü bir görüntüye sahip olduğu için dışarı da ki insanları da rahatsız etmeye gerek yoktur. Bu nedenle bu temizliği sık sık yapmakta fayda bulunmaktadır.

Güncelleme: 15.02.2019

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git