Ayakkabı İçi Nasıl Temizlenir ?

Ayakkabı İçi Nasıl Temizlenir ?
3 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 19 kez okundu.

Ayakkabının dış görünümüne çok önem veririz bizim için parlak ve tertemiz olmalı fakat ; iç temizliği daha önemlidir. Bakteri yuvası haline gelmeden temizlik şart. Ayakkabı içi nasıl temizlenir sorusu alt komşumun sürekli kokan ayakkabılarından esinlenerek geldi aklıma 🙂 Sadece kendiniz değil başkaları da bu durumdan rahatsız olabilir ve bu kötü bir durum.

kokan spor ayakkabı nasıl temizlenir

Spor ayakkabı içerisi çok çabuk kokabilir. Yoğun tempo koşmak ve ter sonrası ayaklar terler ve ayakkabı da kokar. Bunun için ayakkabı spreyi kullanmanızı tavsiye ederim. Diğer kokular da olabilir sonuçta diye düşünen arkadaşlarımın çoğu kullanınca gerçekle karşılaştılar kokuyu sıktıktan sonra terleyen ayak ile o koku birleşince sonuç daha berbat oluyor. Tabi önce temizlik yapıp sonra koku faslına geçilmeli. Temizlik için ise ; leke çıkarıcı sıkıp nemli bezle silmek, taban kısmını çıkarıp elde yıkamak hatta ben spor ayakkabılarımı genellikle makinede yıkıyorum ve tavsiye de ediyorum pırıl pırıl oluyorlar. Çok fazla sıklıkla yapılmadan seneden seneye yazdan yaza ayakkabı temizliğini makinede yapabilirsiniz.

Bu da ilginizi çekebilir  Çerçeve Yapımı ve Çerçeve Süsleme

Makinede ayakkabı yıkamak için ; öncelikle ayakkabıları bir nesneye sarmalısınız  örneğin ; yer silme bezlerine (bu şekilde bezler de temizlenir ) sarıp yıkarsanız ayakkabı deforme olmaz. Sarmadan yıkama yapacaksanız ki tavsiye etmiyorum o zaman da sıktırma yapmalısınız.

beyaz spor ayakkabı nasıl temizlenir

Beyaz spor ayakkabı temizliği için öncelikle leke çıkarıcı sıkıp bekletin ardından makineye atın, makineye bulaşık makinesi tablet atarsanız sonuç daha da iyi olacaktır. Ayakkabı da soyulma çizilme gibi deformeler varsa boya yaparak yenilemek mümkün.

Ayakkabı boyama işlemi için buraya tıklamanız yeterli.

Makine için de kısa program ve 30 derece ısı yeterli.

 

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Soda Şişesi Süsleme başlıklı makalemizde soda şişelerini değerlendirme hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git