Aspiratör Nasıl Temizlenir?


Aspiratör Nasıl Temizlenir?

Aspiratör temizliği kadınlar için her zaman kabus gibi görünse de sizlere harika kolay bir yöntem ile tertemiz aspiratöre kavuşma umudu getirdim 🙂 Başlamadan önce belirtmem gerekir ki aspiratör temizliği oldukça kolaydır. Bu nedenle aspiratör nasıl temizlenir konusu oluşturdum ve benim gibi ev hanımlarına bu konu da bilgi vermek istedim. Şimdi gelelim asıl konuya…

Öncelikle aspiratör temizliği için, aspiratör tellerini çıkartıp kalan bölgeleri yağ sökücü sıkıp bekletiyoruz. Sonrasında derim fırın kabını alıp telin birini içine koyuyoruz. Bu fırın kabı içerisinde temizliği yapacağız.

Önceden su kaynatmamız gerekiyor ve her tel için bir su ısıtıcısı yani 1,5 litre, iki tel için iki su ısıtıcısı kadar yani ortalama 3 litre su yeterli olacaktır.su yeterli. İki kaşık karbonatı telin üzerine döküp kaynamış suyu karbonatlı yerin üzerine döküyoruz. Karbonat su ile temas ettiği için köpürecek bu nedenle korku yaşamayın.

Daha sonra arkasını çevirin dikkat edin sıcak bu yüzden çatal yardımı ile yapın bu işlemi arka tarafa da aynı işlemi uyguladıktan sonra sonuca inanamayacaksınız. Hiç uğraşmadan parlamış aspiratör telleri sizi mutlu edecektir. Diğer tele de aynı işlemi uyguladıktan sonra temiz ve nemli bir bezle aspiratörünüzü silip telleri yerine takabilirsiniz.

Hadi size kolay gelsin 🙂

 

Güncelleme: 21.02.2019

Aspiratör Nasıl Temizlenir? Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. paspas dedi ki:

    aspiratör motoru nasıl temizlenir, aspiratör nasıl temizlenir uzman tv, sürgülü aspiratör nasıl temizlenir, aspiratör temizliği karbonat, aspiratör filtresi bulaşık makinesinde yıkanır mı, aspiratör motoru temizliği, karbonatla aspirator temizligi, davlumbazlar nasıl temizlenir

  2. Karbonat ile bu kadar iyi sonuçlar alınabileceğini tahmin edemiyordum…

    paylaşımınız için teşekkür ederim

  3. kiralık olarak taşındığımız evde sanki yıllardır hiç bir temizlik işlemi yapılmamış..
    Bimden gittim en ucuz asprin marka bir detarjan var gerçekten o kadar çok başarılı oldu, herkese tavsiye ederim.. Bu pasaklı kadınlara da Allah Temizleme gayreti versin yahu..

Sayfa başına git