Artık Kumaşlardan Neler Yapılır ?


Artık Kumaşlardan Neler Yapılır ?

Evinizde eğer artık kumaş varsa nasıl değerlendirebilirim diye düşündüğünüze eminim ve bu konuya açıklık getirmek için yine araştırmalar yaptım. Atık kumaşlardan patchwork yatak örtüsü,çerçeve,masa örtüsü gibi bir çok şey yapabilirsiniz. Eğer ev de dikiş makineniz varsa ya da çevrenizde koltuk ya da elbise dikimi yapan kişiler varsa elinize bu tür atık parçalar gelebilir bu parçaları atmayıp kızına yatak örtüsü yapan arkadaşım da oldu , uğraşamam deyip atan sonradan da keşke şunu bunu yapardım diyenler de. Siz pişman olmadan bence bir deneyin hem hobi amaçlı keyifli zaman geçirmiş olursunuz hem de çevrenizdekilere el emeği hediyeler vermiş olursunuz.

     Kumaş Parçalarından Ne Yapabilirim ? 

Kumaş parçalarından kızınıza oyuncak bebek ya da yatak örtüsü yapabilirsiniz. Yatak örtüsü yapımı için parçaları birbirine eşit olarak kesip daha sonra da makineniz varsa makine ile yoksa elinizle dikmelisiniz. Artan kumaşları değerlendirme işlemi genellikle paspas yapılarak harcanıyor.

Artan Kumaştan Paspas Yapımı

Artık kumaşlardan paspas yapımı için gerekli malzemeler mukavva , artık kumaş, yapıştırıcı. Paspas yapımı için mukavvayı dilediğiniz şekil ve ölçüde keserek işe başlamalısınız ( yuvarlak,kare dikdörtgen) Daha sonra artık kumaşları ince ince kesip mukavvanın en ortasından başlayarak ince ince kesilmiş olan kumaş elinize bükerek yapıştırın ve işlemi mukavva tamamen kapanana kadar devam edin.

Dilerseniz kilim de yapabilirsiniz. Eğer sizin de atık kumaşlardan ne yapılır sorusuna cevabınız varsa bize yorum olarak yazabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git