Artık İplerden Paspas Yapımı


Büyüklerimiz bir şey dokuduktan sonra artan ip ile en fazla patik örerdi. Artık ip değerlendirme bu şekilde olurdu hep. Şimdi ise hamarat bir arkadaşımız artık ipler çok olunca bunlarla paspas yapmak istemiş. Emek olarak çok fazla değer bekleyen bu işlem bitince hamarat bayan yorulmuş olmalı fakat sonuç çok başarılı olmuş.

Artık ipten patik örmek dışında siz de bir işlem yapmak istiyorsanız paspas yapımı sizlere örnek olabilir. Paspas yapımı için ise sitemizde örnek bulabilirsiniz.

Artık ipten ne yapılır

Eğer paspas dışında başka fikirler de olabilir diyorsanız örneğin ; kız evladınız ya da tanıdığınızın bir kızı var ise onu sevindirmek için bebeğine saç yapabilirsiniz ki bu konu da sitemizde yer alıyor. Artık ipten puf da yapabilirsiniz tabi. Puf benim de çok istediğim bir şey maalesef el becerim olmadığından hazır almayı düşünüyorum.

İp çok az ise bebeklere minik yelekler yapabilirsiniz. Eğer ip çok fazla ise battaniye ya da örtü de yapabilirsiniz. Eğer poşetliğiniz yoksa mutfağınızda bu da çok güzel bir fikir olabilir sizlere. Poşetlik için ayrı bir sayfa açtım ve çok güzel fikirler araştırıp buldum ve sizlerle de paylaştım.

Aşağıda bulunan paspas gibi bir şey örmek size zor geliyor ise yeni çıkan penye iplerle bir şeyler örmeyi deneyebilirsiniz. Yapımı hem daha kolay hem de ip kalın olduğundan çabuk bitiyor. Örnekleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Artık iplerden avize yapımı

Artık iplerden avize yapmak istiyorsanız gerekli malzemeler ,balon ve ip ve bu işlem çok basit olduğundan çok fazla bayan deneyip yaptı. İşlem için ise balonu şişirip ip ile sarıyoruz ardından tutkal sürüp kurumasını bekliyoruz. Balonu patlatıp içinden çıkartıyoruz ve duy üzerine şapka gibi asıyoruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git