Ankastre Ocak Nasıl Temizlenir?


Cam ocak temizliği oldukça kolaydır. Yapmanız gereken temel işlemler bulunmaktadır. Bunları uyguladıktan sonra temizlik işlemi oldukça kolay bir hale geliyor. Ankastre ocak temizlik spreyi yardımı ile bu temizliği yaparak işlemlerinizi çok kolay bir hale getirebilirsiniz. Yeni çıkan ürünler herkes için en gözde ürünlerdir ve mutfak eşyalarında en gözde ürünler ankastre olanlar fakat ankastre ürünleri temiz tutmak özellikle çocuklu aileler için biraz zor olabiliyor bunun nedeni ise çabuk lekelenmesidir.

Ankastre fırın, bulaşık makinesi ya da ankastre olan hangi ürün olursa olsun yağ çözücü ya da çamaşır suyu gibi maddeler ile temizlik yapmayınız. Ankastre cam ocak temizliği sırasında ocağa zarar vermeden temizlemek için Cif gibi ocak temizleme spreyi kullanabilirsiniz.

Ankastre Ocak Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Ankastre ocak temizliğinde en önemli olan konu oluşan lekeyi oluştuğu anda temizlemektir. Eğer leke oluştuğu anda temizlenmez ise temizlemesi oldukça zor bir hal alabilir. Ocak temizliği aşamaları:

 • Bir bezi ıslatıp lekenin üstünde ki malzemeleri hafifçe alın.
 • Eğer sökülebilen malzeme içinde ise bu leke sökerek bulaşık makinesine atmak en kolay çözüm olacaktır.
 • Krem temizleyici kullanmayın ocağı çizme olasılığı yüksektir. Ocak temizleme spreyi kullanarak temizleyin.
 • Soğumuş olan ocak üstünde ki leke üstüne spreyi sıkın ve 5 dakika kadar bekleyin, daha sonra hafif hafif lekeyi temizleyin.
 • Sonra nemli bir bez ile ocağın yüzeyinin lekelenmesini önlemek için silin. Cam ocak temizliği bu şekilde yapılabilir.

Eğer yukarıda kullanmamanız gereken ürünleri daha önce kullanıp leke bıraktıysa ki kuvvetle muhtemel öyle oldu bebe yağı ile silmeyi deneyiniz. Ankastre ürün satıcıları da öneriyor bebe yağını, bebe yağını sürerek cam ankastre temizliği yapmak oldukça mümkündür.

 

Benim bulaşık makinem ile ben çamaşır suyu ile silinme nedeniyle lekeli olarak tanıştım ve ne yaptıysam çıkmadı ve çıkmıyor da 🙁 Eğer siz bu konuya bir temizlik maddesiyle çözüm buldaysanız bize yazmayı unutmayınız. Ben biraz daha çözüm bulamazsam sprey boya ile boyamayı düşünüyorum :/

Şimdi bir araştırma yaptım ve inox silme sıvısı diye bir ürün öğrendim alıp deneyeceğim bakalım

Hadi bize kolay gelsin.

Ankastre Ocak Nasıl Temizlenir? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. paspas dedi ki:

  Ankastre Ürünlerdeki Lekeleri Çıkarma Yöntemleri ile ilgili aramalar
  ankastre ocak temizliği spreyi
  siyah ankastre ocak nasıl temizlenir
  ankastre ocak çizikleri nasıl giderilir
  ankastre ocaktaki su lekesi nasıl çıkar
  ankastre ocak lekeleri nasıl temizlenir
  ankastre davlumbaz nasıl temizlenir
  ankastre cam ocak temizliği
  ankastre temizleyici ve parlatıcı sprey

Sayfa başına git