Alçıdan Taş Desenli Duvar Yapımı

Alçıdan Taş Desenli Duvar Yapımı
11 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 1.785 kez okundu.

Alçıdan Taş Desenli Duvar Yapımı

Yazılarımı yazmayalı biraz zaman oldu ve hanımlar durmamış yine inanılmaz güzel deneyimlere sahip olmuşlar. Bugünkü konumuz ise duvara alçı ile taş desen yapmak. Özellikle tv ünitesi arkasındaki duvara ya da balkonlara tercih edilen bu güzel dekoru eğer yaptırmaya kalkarsanız biraz maliyetli olabiliyor tabi bu deseni hazır strofor olarak da alabilirsiniz ama emin olun en güzeli alçı ile oluyor.

Eğer kendinize olan güveniniz tam ise kesinlikle denemelisiniz tabi yazıları sonuna kadar ve dikkatle okuyarak yapmalısınız çünkü alçı çok çok çabuk kuruyan bir madde olduğu için az az alçıyı yapıp hemen duvara uygulamalısınız. Ben alçıyı hamur kıvamına getirdim ve önceden kağıt bant ile istediğim ölçüde önce kalemle çizdim sonra bantladım ve bantladığım alanın içini de alçı ile doldurduktan sonra alçıyı boyadım . Boyanız kesinlikle plastik boya olmasın yoksa emekleriniz harap olur.

BUNA BAKTINIZ MI?  Bilgisayar Masası Boyama

Boya olarak akrilik boya tercih etmelisiniz. Akrilik boya olarak rich ve cadence favorimdir. Aşağıdaki görsellerden kendinize örnek alabilirsiniz. Eğer sorularınız olursa yorum olarak yazabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ayakkabı Rengini Değiştirme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler:

Alçıdan Taş Desenli Duvar Yapımı Konusuna 2 Yorum Yapıldı
 1. duvara taş görünümü vermek
  taş duvar deseni nasıl yapılır
  duvara tuğla deseni nasıl yapılır
  duvara tuğla görünümü vermek
  alçıdan taş duvar yapma
  alçıya şekil verme
  doğal taş görünümlü sıva
  alçı dekor modelleri

 2. Eşim bizim evin balkonuna yaptı, desenleri el cağızları ile verdi gerçekten çok hoş oldu.. eşime teşekkür ederim.

  özellikle kiremit rengi ve gri uyumu çok güzel oluyor.. daha evin içine böyle bir dekor yapmadık çocuk büyüdüğü zaman belki yapabiliriz. Herkese tavsiye ederim.

Sayfa başına git