ahşap poşetlik boyama


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Ahşap poşetlik ve ekmeklik gibi boyanmamış olarak alıp kendiniz boyayabilirsiniz. Baştan biraz zor gelse de hobi olarak başlayıp bu işten para kazanan hamarat arkadaşlar tanıyorum. Her gün birden fazla ekmeklik ve poşetlik boyayıp satıyorlar. Poşetlik boyamak için çok fazla para harcamanıza da gerek yok ve bunun eğitim almanıza da gerek yok. Kursa giden hamarat arkadaşlarımıza da görsellerden fikir vermiş olarak mutluluk duyuyoruz.

ahşap poşetlik boyama nasıl yapılır

Ahşap poşetlik boyamak için gerekli malzemeler ; boya,fırça,kağıt bant,vernik. Boyama yapmak için ; öncelikle astar kat atmalısınız ve boyayı sulandırmalısınız. İlk olarak astar kat için boyayı bir kaseye alarak 3/2 oranında sulandırmalısınız. Boyama işleminizi yaptıktan sonra iyice kuruması için bir gün beklemelisiniz. İkinci kat için ise boyayı 3/1 oranında sulandırın. Yine işleminiz bitince kurumasını bekleyin her boyama için bir gün bekleyin. Boyama işleminiz güzel olması için dört kat boyamalısınız.

ahşap boyama poşetlik örnekleri

Ahşap poşetlik boyama işleminiz bitince dekupaj yapabilirsiniz. Dekupaj yapımı ;dekupaj tutkalını hızlı bir şekilde her yerine gelecek şekilde fırça ile sürüyoruz.
Kağıdı ayarladıktan sonra yavaş yavaş yapıştırıyoruz ve plastik bir spatula ile sertçe bastırarak fazla tutkalı dışarı taşırıyoruz ve kabarcık kalmamasını sağlıyoruz.
Dekupajı ne kadar sağlam yaparsanız o kadar da ömrü uzar sonrasında kalan tutkalı bez ile silip üzerini de silmeyi unutmuyoruz sonrasında tutkalın kurumasını bekliyoruz.
Resmin üzerinden iki kez dekupaj tutkalı ile geçmemi gerekiyor yoksa vernik tutmayacaktır.
Sprey vernik kullanırsanız işiniz daha kolaylaşır haberiniz olsun. İki kat tutkal geçtikten ve kuruduktan sonra vernik işlemini yapabilirsiniz.

Yukarıdaki Görseller Yurdanur Nuray Ekin hanıma aittir. Emeğine sağlık gerçekten harika şeyler üretiyor böyle kadınlarla gurur duyuyorum.

Eğer siz de bu tarz uygulamalar yapmayı seviyorsanız bizimle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

ahşap poşetlik boyama Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. Neseirmak birinci dedi ki:

    Cok guzel olmus

  2. Mukadder Karasu dedi ki:

    Ahşap boyamada bir sanat.hem stres atılıp hemde para kazanılanilir.

  3. HÜLYANUR KAYA dedi ki:

    Poşetlerim için tam da böyle bir kutuya ihtiyacım vardı hemn deneyeceğim

Sayfa başına git