Ahşap Kutu Boyama

Ahşap Kutu Boyama
20 Şubat 2018 tarihinde eklendi, 122 kez okundu.

Ahşap kutular dayanıklı ve kullanışlı oldukları için her evde bulunmasını tavsiye ederim. Örgü bilen bayanlar şiş ya da tığ saklamak için kullanabilirken , kızlarımız toka kutusu ,oğullarımız kalemlik gibi ihtiyaçlarını bu kutu ile giderebilir. Ahşap kutuyu boyanmamış olarak alırsanız hem maddi açıdan kar edersiniz hem de süslemesini kendiniz yapabilirsiniz.

Ahşap Kutu Boyama Örnekleri

Boyama hakkında bir çok bayan tecrübe kazandı artık bu yüzden süsleme hakkında daha detaylı anlatım yapmaya çalışıyorum. Eskitme,budama ,dekupaj ya da stencil gibi işlemler yaparak ya da kağıt bant ile harika şeyler üretmek mümkün.

Ahşap kutuyu boyamak için öncelikle boyaya astar kat atarak başlamalısınız. Astar kat için ise boyadan bir miktar alıp 3/2 oranında sulandırmalısınız. Bir gün kurumasını bekledikten sonra ikinci kata geçmelisiniz. İkinci katta 3/1 oranında sulandırıp diğer katlar için sulandırma yapmadan işleme geçebilirsiniz. Boyanız yeni çıkan su bazlı boyalardan ise bu açıklama her zaman geçerli eğer direk ahşap boyası aldıysanız astar kat sulandırıp diğer katlarda sulandırmadan boyamalısınız.

Bu da ilginizi çekebilir  Meyve Sepetinden Avize Yapımı

Boya bittikten sonra stencil yapmayı düşünüyorsanız şablonu kutu üzerine tutup kağıt üzerini boyayın ve tamamlanınca kağıdı kaldırın. Kağıt bant ile de kare ya da düz çizgi çalışması yaparak renklendirmek mümkün. Çiçekli dekupajlar için ise dekupaj tutkalı yardımıyla kutuyu sevimli yapabilirsiniz.

Stencil kağıdınız yoksa bir kağıda yıldız,kalp,bulut gibi şekil çizip keserek boş kalan kısmı da boyayarak kendiniz üretebilirsiniz.

Aşağıda bulunan görseldeki boyanmış kutulardan fikir edinebilirsiniz.

 

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Ham Ahşap Ürün Alıp Boyama başlıklı makalemizde ahşap boyama, ham ahşap nasıl boyanır ve ham ürün boyama hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git