2018 Tülbent Oyaları


🖻 Resim Galerisi için Buraya Tıklayın

Tülbent bayanların evde rahatça takabildiği örtü olduğu için eşarp ve şaldan daha fazla kullanılıyor ve üzerine el emeği işler yapılabildiği için de hamarat hanımlar hobi bulma konusunda zorluk çekmiyorlar. El işi göz nuru işlemeler bazen iğne oyası tülbent bazen tığ oyası tülbent diye ikiye ayrılıyor. İğne oyası tülbentler için biraz daha zorlayıcı olduğunu söylüyorlar fakat ; el alışınca çok da zor olduğunu düşünmüyorum.

2018 yılına girmek üzereyken yeni model tülbent oyaları yani 2018 tülbent oyaları hakkında araştırma yapmak istedim ve sonuç olarak da sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

Aşağıda bulunan görseller alıntıdır ve hepsi el emeği göz nurudur. Yeni yıl ile yeni tülbent oyaları da tabii ki değişti. Oyalar hakkında soru ya da görüşleriniz için bana yorum kısmından ulaşabilirsiniz.  En çok sorulan köprülü oya için üst kısmı nasıl diye soran arkadaşlarıma cevap olarak yazmak istiyorum ; Her halkanın içine 4 zincir çekip ikide çıkartıyorum.bu işlemi 10 halka olana kadar devam ediyorum.

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git