10 adımda zayıflamak mümkün

10 adımda zayıflamak mümkün
20 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 343 kez okundu.

kilo fazlası olup ta kim istemez ki; fazla kilolardan kurtulmak bu yazımızda size kolay zayıflamaktan ziyade 10 adımda zayıflamak için hangi yöntemleri izlemeniz gerektiği ve genel olarak zayıflama iradesi ile bir kaç tüyo vereceğiz.

1- spor ile vücudunuzdaki tüm kaslarınız ile enerji yakımı gerçekleştirmelisiniz
2-karın / bel çevresi / kollar / bacaklar / basenler yani yağların depo edildiği neresi varsa oraya özel hareket yapmalısınız
3-vücut geliştirme ile sporu birbirinden ayırın ikisi aynı şey değildir.
4-çalışma programı oluşturun kendinize
5-sabredin çünkü vücut sizin düşündüğünüz gibi çalışmaz ve her daim aç kalacağını düşünürek depo eder
6-vücudunuza depo etmesine gerek olmadığını öğretin; ki bu süreç çocukluk yaşlarınızda spor ile ilgilenmediyseniz uzun bir süreçtir (1 yılın geçkin)
7-gençseniz yiyin sevdiğiniz şeylerden eksik bırakmayın kendinizi
8-spor 3-5 aylık bir süreç değil yıllarca devam etmesi gereken hayatınızda bir parça olmasını hak eden bir eylemdir.
9-sağlıklı yaşam için elbetteki uzak durmanız, duramıyor olsanız bile azaltmanız gereken yiyecekler vardır onlara dikkat edin
10. Su tüketimine önem verin.

BUNA BAKTINIZ MI?  Dünya Ve Katmanları Konulu Pasta Yapımı

Yukarıda yazılan uyarılara dikkat edince göreceksiniz ki kilo vermek zor değil. Her kilolu insandan duyduğum söz ne içsem yarıyor gibi saçma sapan bir şey. Sağlık koşulları dışında bu söze inanmıyorum çünkü ; düzensiz ve sağlıksız beslenip üzerine su içerseniz e tabi kilo alırsınız. Çaylar , ilaçlar hiç gerekli değil bence. Biraz nefse hakim olup kendiniz için sabretmeniz yeterli.

Tabaklarınızı küçültün ara ara ve az yiyin. Yanınızda sürekli su ve çubuk ya da tuzlu bisküvi bulundurun ve yiyin. Yemek öncesi bir bardak su içmek bile çok önemli.

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Evde Koltuk Kaplama İşlemi Nasıl Olmalı ? başlıklı makalemizde evde koltuk kaplama, koltuk nasıl kaplanır ve köşe koltuk kaplama hakkında genel bilgiler verilmektedir.

BUNA BAKTINIZ MI?  Örgü Maşa Yapımı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git