Yatak Odası Takımına Beyaz Eskitme Çalışması

Yatak Odası Takımına Beyaz Eskitme Çalışması
9 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 432 kez okundu.

Yatak Odası Takımına Beyaz Eskitme Çalışması

Eskiyen yatak odasından sıkılan bayan arkadaşım değişik bir renk ve çalışma yapma umuduyla boya malzemelerini alıp komodin ve aynalığını boyamış ve gerçekten çok güzel olmuş. Eski kasvetli siyah renginden kurtulup modern bir hava katmış eskitme çalışması. Eğer yaptığınız boya çalışmasında fırça izi kalırsa eskitme ya da budama gibi şeyler ile fırça izlerini azaltabilir hatta kapatabilirsiniz.

Eskitme çalışması bir kurtarıcıdır mesela boyadığınız renk hoşunuza gitmediyse ya da odaya uymadıysa başka bir renk ile eskitme yaparsanız hem havası değişir hem de renk daha uyumlu olur. Hangi renge uygulanırsa uygulansın eskitme uygulaması beğeniliyor.

Eskitme Tekniği Nasıl Yapılır

Eskitme tekniği de bir boyama şeklidir ve ana renk yani ilk boyama işlemi bittikten sonra başka bir renkle boyadığınız ürüne fırça darbeleriyle yapılır. Uygulama çok basittir ve her rengi seviliyor. İşlem bittikten sonra farklılığa inanamayacaksınız. Odanıza uygun iki renk seçip birini direk uygulamalı ve kurumasını beklemelisiniz tabi her kat için bir gün bekleyin ki fırça izi kalmasın ( su bazlı boyaları sulandırmayı unutmayın )

Bu da ilginizi çekebilir  Çerçeve Yapımı ve Çerçeve Süsleme

Boya bittikten sonra eskitme uygulayacağınız boyaya fırçayı batırıp her yerini boyamadan üzerinden geçerek  boyama yapın ve kurumasını bekleyin.

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Evde Koltuk Kaplama İşlemi Nasıl Olmalı ? başlıklı makalemizde evde koltuk kaplama, koltuk nasıl kaplanır ve köşe koltuk kaplama hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git