Tuz Küresi Yapımı

Tuz Küresi Yapımı
29 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 2.476 kez okundu.

Tuz lambaları bilindiği üzere bulunduğu odadaki mikropları yok eder ve astım,bronşit gibi hastalar için daha rahat nefes almalarını sağlar. Tuz lambası nasıl yapıldığı hakkında fikrim yok fakat buna benzer küreler,kaseler yapabilirsiniz ve aynı sağlıklı şekilde aynı faydaları sağlar sizlere.

Tuz küresi yapımı için gerekli malzemeler; kaya tuzu ,su ve kap. Yapılan kabin yarısına kadar tuz üzerine çıkacak kadar su koyun bir karıştırın petek varsa peteğin üzerine koyun o zaten kendiliğinden oluşacak devamlı petek üzerinde tutmayın arada altına koyun bu kadar.

Kullanacağız kap size kalmış örneğin ; kase ya da küçük kavanoz olabilir. Tuz ve suyu koyduktan sonra sizin yapmanız gereken hiç bir şey yok kendiliğinden içinde bulunan kabı kaplar.

Kuruyunca sertleşiyor ve dökülme yapmıyor.

 

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Orkide Saksısını Değiştirme başlıklı makalemizde orkide bakımı ve orkide saksısı değişimi hakkında genel bilgiler verilmektedir.

Bu da ilginizi çekebilir  Gardolabı Folyo İle Kaplama İşlemi

Google üzerinden aşağıdaki aramalar ile gelindi:

tuz küresi,tuz kuresi nasil yapilir,evfe tuz kuresi neye,peteklerin uzerine tuz küresi,tuz kuresi yapimi,tuz kasesi,tuz kuresi nedir

Etiketler:

Tuz Küresi Yapımı Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Tuz küresi mucizesi dedi ki:

  astım hastasıyım, özellikle kış aylarında büyük sıkıntılar çekiyordum.. taa ki geçen sene tuz lambası alana kadar, tuz lambasını ilk çalıştırdığımız haftalarda adeta tozları etrafında toplamıştı.. alırken hiç inanmayarak almıştım fakat çok faydasını gördüm.

  Tavsiye: Tuz lambasını belli aralıklar ile değiştirin yenileyin çünkü nasıl oluyorsa üzerindeki özellik mi kayıp oluyor nasıl oluyor anlamıyorum, bir şekilde bir süre sonra özelliğini yitiriyor.

  Bir defa tuz lambası kullanan astım hastaları sürekli kullanacağını tahmin ediyorum. herkese faydası olsun diye yazıyorum.

 2. melek dedi ki:

  Yapın nemlendiriyor ve odanın havasını değiştiriyor ve mikrop kırıcı özelliği varmış

 3. sebahat dedi ki:

  Iri kaya tuzunu bi kasenin dibine dökün mesela bi yemek kaşığı ile başladım ben ne tepeleme ne silme arası benimki. Üstünü geçecek kadar su ekleyin peteğin üzerinde bekletin. Suyu tükenınce tekrar su ekleyin

 4. Tuz küresi dedi ki:

  tuz küresi yapmak için, bu malzemeleri denedim, ne kadar kolaymış. bakalım şimdi astım hastağlığı için faydası olacakmı teşekkürler.

Sayfa başına git