Şişe Kapaklarından Neler Yapılır ?

Şişe Kapaklarından Neler Yapılır ?
16 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 681 kez okundu.

Şişe Kapaklarından Neler Yapılır ?

Su şişesi kapaklarını atmadan geri dönüşüm yapabilirsiniz. Su şişesi kapağı dışında her tür meyve suyu kola gibi kapaktan geri dönüşüm yapmak mümkün. Bir arkadaşım çocukları okula gittiği için her gün alınan su şişelerinin kapaklarından sehpasına harika bir örtü dış kapısına da süs yapmış.

Şişe kapaklarından kapı süsü malzemeler; kapak,ip ve yapıştırıcı. Şişe kapaklarından kapı süsü yapmak için kapakların ortalarını kesip çıkartıyoruz ve kenarlarını ip ile dolayarak tamamen kaplıyoruz.  Sonrasında yuvarlak şeklini alacak şekilde hepsini birbirine yapıştırıyoruz.

Şişe kapaklarından oyuncak yapımı için on adet kapağın ortasından delik açıyoruz ve her birinin ortasından ip geçirip iki boncuk takıyoruz bu hem oyuncak hem de askılık da olabilir.

Şişe kapaklarından uğur böceği yapımı, eğer çocuğunuz ana okuluna gidiyorsa onunla harika bir etkinlik yapabilirsiniz. Öncelikle Kapakları alıp dezenfekte ettikten sonra boyuyoruz ve sonrasında uğur böceği görünümü için noktalardan göz burun yapıyoruz.

Bu da ilginizi çekebilir  Kokulu Taş Yapımı

Pet şişe kapağından kuzu ya da koyun yapımı için bir kapağı baş olarak diğerini de gövde olarak kullanıyoruz ve göz,burun kulak ve ayak gibi şeyler için mandal ve boncuk gibi ürünler ile süsleyerek koyun ve kuzuyu tamamlıyoruz. Dilerseniz ayak ve diğer kısımları keçe ile tamamlayabilirsiniz.

Eğer sizin de pet şişe kapaklarıyla yaptığınız uygulamalar olduysa bize yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

 

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Evde Koltuk Kaplama İşlemi Nasıl Olmalı ? başlıklı makalemizde evde koltuk kaplama, koltuk nasıl kaplanır ve köşe koltuk kaplama hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git