Havludan Saksı Yapımı

Havludan Saksı Yapımı
15 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 578 kez okundu.

Havludan Saksı Yapımı

Eskiyen havluları yer silme bezi yapardı annem şimdi telefon modeli gibi mop üstüne mop değiştirir oldu. Önceden evde kıyafet eskidi ise birine de verilmeyecek durumdaysa yer bezi yapardık cam bezi yapardık yani geri dönüşüm olurdu şimdi direk atılıyor eşyalar ve çok fazla israf var. Elinizde eski havlu ya da havlular varsa balkonunuza koyabileceğiniz bir sürü saksı yapabilirsiniz bunları.

Havludan saksı yapımı için gerekli malzemeler ; eski havlu,çimento ve kum. Bildiğiniz inşaat malzemeleri ile havluyu saksı görevi için yeniden geri dönüşüm yapabilirsiniz.

Havludan saksı yapımı çok basit. Bildiğimiz beton malzemesinin içine havlunu koyuyorsunuz her yeri oylanacak şekilde sonra bir yoğurt kabına nişanlı bir şekilde düzeltip iki üç gün kurumaya bırakın sonra içinden yoğurt kabını keserek çıkarın en sin sprey boyayla boyayın bu kadar.

Kesinlikle deforme olmuyor hatta saksıdan bile sağlam ve su döktüğünüz de su direk aşağıya dökülmüyor havlu olduğu için dibi nemli kalan çiçek daha canlı durur.

Bu da ilginizi çekebilir  Beşik Korumalığından Kitaplık Yapımı

Eğer siz de bu işlemi yaptıysanız bizimle paylaşabilirsiniz.

Saksı kalıbı nasıl yapılır, sorusunu soran arkadaşlarım için de yukarıda belirttiğim gibi yapabilirsiniz diye cevap vermek istiyorum. Eğer saksıları bahçeye koyacaksanız ortasına aydınlatma ile harika görünüm sağlayabilirsiniz.

 

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Evde Koltuk Kaplama İşlemi Nasıl Olmalı ? başlıklı makalemizde evde koltuk kaplama, koltuk nasıl kaplanır ve köşe koltuk kaplama hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git