Fon Perdenin Rengini Değiştirme Yöntemleri

Fon Perdenin Rengini Değiştirme Yöntemleri
25 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 1.542 kez okundu.

Fon Perdenin Rengini Değiştirme Yöntemleri

Evlenirken ya da yeni ev aldığımızda her şeyin uyumlu olmasını isteriz bu yüzden halıları perdelere ya da koltuklara uydururuz vs vs … Fakat zaman geçtikçe eşyalar eskir ve yavaş yavaş değiştirmek ve tabii ki başka renk olsun isteriz bu yüzden de uyumsuzluklar başlar ve ne yapsak diye düşünülür. Cevap basit boyamak tabii ki.

Fon perde için kumaş boyası gerekli fakat çok koyu bir rengin çok açık olmasını beklemeyiniz. Örneğin ; krem rengi pudra ya dönebilir ama kahverengi pudra olmaz.

Marka olarak victoria tercih ederim aktarlarda bile bulunuyor. Boyanızı renk sabitleyici ile almalısınız yoksa renk tutmaz.  Perdeniz tek renk olmalı işlem için ve eldiven kullanmalısınız. Makinenizin deterjan özü boyanmasın diye boyayı bi yede hazırlayıp bir kapak içerisinde perdenin yanına koyarak işlem yapabilirsiniz.

Yüksek sıcaklıkta yapılan boyama işlemi her zaman daha çok tutar. Soru ve görüşleriniz için bize yazayı unutmayınız. Dilerseniz kumaş boyasını sıcak su ile iyice karıştırın ve önerilere göre karışıma tuz atılınca daha iyi tutuyormuş.

Bu da ilginizi çekebilir  Bilgisayar Masası Boyama

İşlem bittikten sonra bol tuzlu ve sirkeli suda perdenizi bekletirseniz daha iyi sonuç alabilirsiniz.

Kolay elsin.

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Sarelle Kavonuzundan Baharatlık Yapımı başlıklı makalemizde baharatlık yapmak, kavanoz değerlendirme ve sarelleden baharatlık hakkında genel bilgiler verilmektedir.

Google üzerinden aşağıdaki aramalar ile gelindi:

kanepelerimin rengini nasil degistirebilirim

Etiketler:

Fon Perdenin Rengini Değiştirme Yöntemleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Gonul dedi ki:

    Merhaba kirmizi fon perdem var hardal sarisi yapmak istyrum olmasi mumkunmu

Sayfa başına git