Eşyaya Damlayan Yağ Lekesi İçin Çözümler

Eşyaya Damlayan Yağ Lekesi İçin Çözümler
12 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 346 kez okundu.

Eşyaya Damlayan Yağ Lekesi İçin Çözümler

Kızartmayı genel olarak çok severiz fakat ; kızartma yapmayı seven pek duymadım ve ben her kızartma yaptığımda üzerime illa ki yağ sıçrıyor ki bazen çok sevdiğim eşyalar da arasında oluyor. Kızartma lekesin zor çıkan leke türünde değil ama ne ile ve nasıl çıkaracağımızı bilmeden işlem yaparsak eşyamız da solma , beyazlama gibi sonuçlar olabilir bu yüzden yıkamaya geçmeden önce araştırmalı ya da tecrübeli annelerimize danışmalıyız.

Pamuklu Kumaştan Yağ Lekesi Nasıl Çıkar ?

Eğer yağ pamuklu kumaşa değdiyse çamaşır makinesine atmadan önce elde yıkama yapılan bulaşık sabunu ile bir kez yağlı yeri yıkadıktan sonra makineye atıp bir kez de normal şekilde yıkamalısınız ki hassas program da açmayı unutmayınız.

Halıdaki Yağ Lekesi Nasıl Çıkar ?

Halıya yağ döküldüyse ya da damladı ise  öncelikle kuru bezle halının yağı çekmeden silmelisiniz ki yağ halının dibine inmesin. Sonrasında bulaşık sabunu damlatıp yağlı kısmı eliniz ile ovun ve ıslak bez ile iyice durulayın. Eğer yağ çok önce döküldüyse leke çıkarıcı döküp bekletin . Hiç bir şey fayda etmedi derseniz sirke dökün ve bekletin ki sirke kurusun sonrasında marketlerde satılan kırmızı renkteki fısfıslı leke çıkarıcılardan alıp üzerine sıkıp bekletin ve silin eminim ki lekeden eser kalmayacaktır.

Bu da ilginizi çekebilir  Bulaşık Makinesi Bardakları Neden Çizer

Yıkanmış Yağ Lekesi Nasıl Çıkar ?

Yıkanmış ve kurumuş yağ lekesi eğer çıkmadıysa bu zor bir durum ve işlem biraz daha uğraştırıcı olabilir. Öncelikle sirke döküp bekletin sonra leke çıkarıcı sıkıp halı yıkama makinesi ile yıkayın eğer halının alt kısmında da yağ lekesi varsa elde yıkama yapmalısınız.

Bu kategorimizde ki Bir önceki yazımız Patchwork Ceket Yapımı başlıklı makalemizde eski eşyalardan ceket yapmak, eski kotlardan ceket yapım ve evde ceket yapımı hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git